Одбележан меѓународниот ден на Интелектуалната сопственост

IPDAYsmallСо низа активности од страна на координативното тело за заштита на ИС и одделението за издаваштво на Државниот Завод за индустриска сопственост, во Македонија беше одбележан меѓународниот ден на заштита на интелектуалната сопственост.
По тој повод координативното тело за ИС изврши јавно уништување на производи кои ги повредуваат правата од интелектуална сопственост, кои биле запленети во текот на многубројните акции кои ги координирало ова тело.
Државниот завод за индустриска сопственост на свеченоста по повод овој празник на ИС, промовираше неколку наслови од текстови на регулативи и класификации, со кои се збогатува достапната литература од оваа област.

ПОВЕЌЕ НА: WWW.KAPITAL.MK

  • November 2020
   Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
   « Oct    
    1
   2345678
   9101112131415
   16171819202122
   23242526272829
   30  
 • IP4all Weekly Bulletin

  You can subscribe to the weekly IP4ALL Bulletin.

 • IP Consulting Ltd. - Intellectual Property Consulting Agency
 • Landmark-TP
 • Ivan Georgiev - Rembrand
 • Global IP Attorneys - The world's leading address guide for patent, trademark, copyright, intellectual property and IP attorneys. In just a few steps you can find your agency for registration and protection of your intellectual property, patent, design, copyright or trademark.
 • The Professional Sector Network is a referral and networking group that caters exclusively to leading firms with a history of excellence in the business, advisory and investment sectors.
 • IP Basis®

 • IP Guide®

 • Become our partners